Post by Anne on Aug 19, 2008 23:54:47 GMT 2
1. Tervetuloa PKK:n järjestämiin KERJ:n kenttäratsastuskilpailuihin 9.9.2008.
2. Kilpailut ratsastetaan Seppeleen maneesilla
3. Ratsastaja saa osallistua luokkaan viisi kertaa.
4. Hevonen saa osallistua yhteen luokkaan.
5. Nelinumeroinen VRL-tunnus on pakollinen. Hevosen viisinumeroinen VH-tunnus on vapaaehtoinen.
6. Luokkaan mahtuu rajattomasti osallistujaa.
7. Tulokset arvontakoneesta, lyhyen kaavan kautta.
8. Vastuuhenkilönä Anne (ellin.ratsutalli@hotmail.com)
9. Kilpailut ovat osa PKK-cupia. Tämä on toinen osakilpailu kenttäratsastuksessa.
Luokat:
1. Aloittelijaluokka (he C, re 60cm, me 50cm), avoin piirretyille
2. Harrasteluokka (he C, re 80cm, me 70cm), avoin piirretyille
3. Tutustumisluokka (he C, re 90cm, me 90cm), avoin piirretyille
4. Helppo luokka (he B, re 100cm, me 95cm), avoin piirretyille
5. CCI/CIC* (he A, re 110cm, me 100cm), avoin piirretyille
6. CCI/CIC** (he A, re 120cm, me 115cm), avoin piirretyille hevosille
Saa osallistua.
Osallistumiset tähän keskusteluun viimeistään 6.9.2008 klo 18.00 mennessä seuraavassa muodossa.
Luokka
Ratsastaja (VRL-xxxx, SeuRa) - Hevonen VH-xxxxx, http://osoite
Tulokset - 1. Aloittelijaluokka
1. Lamina (VRL-7813, VIRUS) - RÖKin Tarinapoika VH-35842
---
2. Lamina (VRL-7813, VIRUS) - Nuuhku's Wurud ox
3. Lamina (VRL-7813, VIRUS) - Lamourin Uinujainen
Tulokset - 2. Harrasteluokka
1. Mariel (VRL-8490, VIRUS) - Deen Pelimanni VH-46232
2. Latu (VRL-1436, YTL) - Nuuhku's Chinatown ox
---
3. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Nemesis `48
4. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Karissa AET VH-27934
5. Anne (VRL-6858, VIRUS) - Sel ZEL VH-39528
6. Latu (VRL-1436, YTL) - Husn Junah ox
Tulokset - 3. Tutustumisluokka
1. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Qla AET VH-24694
---
2. Latu (VRL-1436, YTL) - Azat Geranica AET
3. Sophie (VRL-8400, VIRUS) - Immortelle O'Brien VH-41211
Tulokset - 4. Helppo luokka
1. Sastu (VRL-8084, VIRUS) - Andrew VH-42128
---
2. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Donuk Konni AET VH-31028
Tulokset - 5. CCI/CIC*
1. Pikkueläin (VRL-1785, YTL) - Verneri Zat AET VH-13378
---
2. Pikkueläin (VRL-1785, YTL) - Veruco Zat AET VH-13379
Tulokset - 6. CCI/CIC**
1. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Lorbuste Kamo AET VH-39807
---
2. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Yrda Milla VH-34139
2. Kilpailut ratsastetaan Seppeleen maneesilla
3. Ratsastaja saa osallistua luokkaan viisi kertaa.
4. Hevonen saa osallistua yhteen luokkaan.
5. Nelinumeroinen VRL-tunnus on pakollinen. Hevosen viisinumeroinen VH-tunnus on vapaaehtoinen.
6. Luokkaan mahtuu rajattomasti osallistujaa.
7. Tulokset arvontakoneesta, lyhyen kaavan kautta.
8. Vastuuhenkilönä Anne (ellin.ratsutalli@hotmail.com)
9. Kilpailut ovat osa PKK-cupia. Tämä on toinen osakilpailu kenttäratsastuksessa.
Luokat:
1. Aloittelijaluokka (he C, re 60cm, me 50cm), avoin piirretyille
2. Harrasteluokka (he C, re 80cm, me 70cm), avoin piirretyille
3. Tutustumisluokka (he C, re 90cm, me 90cm), avoin piirretyille
4. Helppo luokka (he B, re 100cm, me 95cm), avoin piirretyille
5. CCI/CIC* (he A, re 110cm, me 100cm), avoin piirretyille
6. CCI/CIC** (he A, re 120cm, me 115cm), avoin piirretyille hevosille
Saa osallistua.
Osallistumiset tähän keskusteluun viimeistään 6.9.2008 klo 18.00 mennessä seuraavassa muodossa.
Luokka
Ratsastaja (VRL-xxxx, SeuRa) - Hevonen VH-xxxxx, http://osoite
Tulokset - 1. Aloittelijaluokka
1. Lamina (VRL-7813, VIRUS) - RÖKin Tarinapoika VH-35842
---
2. Lamina (VRL-7813, VIRUS) - Nuuhku's Wurud ox
3. Lamina (VRL-7813, VIRUS) - Lamourin Uinujainen
Tulokset - 2. Harrasteluokka
1. Mariel (VRL-8490, VIRUS) - Deen Pelimanni VH-46232
2. Latu (VRL-1436, YTL) - Nuuhku's Chinatown ox
---
3. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Nemesis `48
4. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Karissa AET VH-27934
5. Anne (VRL-6858, VIRUS) - Sel ZEL VH-39528
6. Latu (VRL-1436, YTL) - Husn Junah ox
Tulokset - 3. Tutustumisluokka
1. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Qla AET VH-24694
---
2. Latu (VRL-1436, YTL) - Azat Geranica AET
3. Sophie (VRL-8400, VIRUS) - Immortelle O'Brien VH-41211
Tulokset - 4. Helppo luokka
1. Sastu (VRL-8084, VIRUS) - Andrew VH-42128
---
2. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Donuk Konni AET VH-31028
Tulokset - 5. CCI/CIC*
1. Pikkueläin (VRL-1785, YTL) - Verneri Zat AET VH-13378
---
2. Pikkueläin (VRL-1785, YTL) - Veruco Zat AET VH-13379
Tulokset - 6. CCI/CIC**
1. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Lorbuste Kamo AET VH-39807
---
2. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Yrda Milla VH-34139